فرش مدرن | ویژگی ها و انواع فرش مدرن

فرش مدرن

سبک چیدمان و دکوراسیون منازل از اهمیت فراوانی برخوردار است و کوچکترین وسایل منزل می توانند بطور کلی ظاهر منزل شما را عوض کنند. در سال های اخیر شاهد گرایش از سبک دکوراسیون سنتی به اروپایی هستیم. تاثیر این تغییرات  را بر روی همه لوازم منزل از جمله فرش ها می توان مشاهده کرد. امروزه افراد به استفاده از فرش های سنتی تمایل کمتری نشان می دهند و ترجیح می دهند یک فرش مدرن و امروزی را برای خانه خود خریداری کنند.

فرش های مدرن اغلب طرح های ساده ای دارند و تنوع رنگ در آنها نسبت به فرش های سنتی کمتر است.

فرش مدرن

 انواع فرش مدرن 

در بافت فرش مدرن از الیافی چون پروپیلین، پلی استر فیلامنت، بی سی اف، نایلون و پلی استر بکار برده می شود که علاوه بر ضد حساسیت بودن، بافت نرم و لطیفی در فرش ایجاد می کنند.

فرش مدرن ایرانی دارای تنوع طرح و رنگ است، در ابعاد مختلفی تولید می شود و در طرح های گل، حیوانات، شخصیت های کارتونی و کودکانه دیده می شود. معمولا قیمت فرش مدرن در مقایسه با سایر فرش های ماشینی پایینتر و به صرفه تر است.

در معرفی انواع فرش مدرن می توان اشاره کرد به:

فرش فانتزی شگی

فرش شگی با پرزهای بلند و نرم، بیشتر به عنوان پادری و قالیچه و سایر فضاها استفاده می شود. به دلیل پرزهای بلند نیاز بیشتری به جارو کشیدن دارند و شستن آنها کمی دشوار است. بهتر است از این فرش برای محیطی با رفت و آمد کم استفاده شود.

  • فرش فریز

یکی دیگر از انواع فرش مدرن، فرش فریز است که شباهت زیادی با گلیم و جاجیم دارد. این فرش ها فاقد پرز هستند و از انواع الیاف در بافت آنها استفاده می شود. فرش فریز فرش هایی با شست و شوی آسان هستند که مقاومت بالایی دارند.

 فرش  شنل

  • فرش شنل  که دارای پرزهای کوتاه  و گل های برجسته نرم و لطیف هستند و بیشتر برای تزئین و جلوه دادن به دکوراسیون خانه مورد استفاده قرار می گیرد. این فرش ها در شست و شو بسیار مقاوم هستند.

 گالری محصولات بازدار

SQL requests:209. Generation time:2,191 sec. Memory consumption:52.87 mb